Історія медичного одягу. Костюм “противочумний” та “захисна маска”

У Середньовіччі будь-яку епідемію вважали “чумою”. Тепер ми знаємо, що це могла бути холера, кір, віспа, черевний тиф або інші захворювання. Костюм чумного лікаря з’явився у 17 століття. Вважається, що його винайшов французький лікар Шарль Де Лорм у 1619 році.

— А як з’явився медичний сучасний костюм ?

Зануримося трохи в історію: щільний костюм, як правило, чорного кольору, також виготовлявся зі шкіри або вощеної тканини, складався з довгої сорочки, що спускалася до п'ят, штанів і високих чобіт, а також пари рукавичок, до рук чумний лікар брав довгу палицю для того, щоб не доторкатися до пацієнта руками.

Для захисту від хвороботворних випарів «міазмів», що вважалися збудниками чуми, чумні лікарі носили маску із дзьобом. Маска виготовлялася зі щільної шкіри, мала скельця навпроти очей для огляду.

В її дзьоб закладалися квіти, трави та прянощі — трояндові пелюстки, розмарин, лавр, ладан і т. д., що мали захищати від чумних «міазмів». У ранніх версіях маска закривала тільки обличчя, але пізніше почала повністю покривати голову. Для того, щоб не задихнутися, в дзьобі пророблялися два невеликі отвори. Голову покривав невисокий плоский капелюх.

Втім, цей попередник сучасного костюма індивідуального захисту рятував не завжди, особливо за наявності у хворого легеневої форми чуми. У такому випадку передавання збудника цієї хвороби — чумної палички, відбувалось повітряним шляхом, і вона потрапляла у дихальні шляхи лікаря через незахищені отвори для дихання у масці. Тому багато лікарів гинули в спробах надати допомогу своїм пацієнтам.

Лише наприкінці 19 сторіччя в лікарнях відбулися кардинальні зміни. У 1883 році німецький хірург Gustav Neuber запропонував використовувати стерильні халати та шапочки в операційних. Тож костюми, які носять лікарі при роботі з хворими людьми називають “противочумними”.

— А як з’явилися медичні маски, схожі на сучасні?

Такі засоби захисту виникли тільки в кінці XIX століття. 1 березня 1897 року хірург Ян Микулич-Радецький провів першу операцію у масці, а в жовтні того ж року його ідею підхопив хірург Поль Бержер. Маскою слугувала чотирикутна пов’язка з шести шарів тонкого полотна. У 1899 році Бержер представив свою доповідь “Про використання маски при оперуванні” членам хірургічного товариства в Парижі.

Однак медичне співтовариство сприйняло його доповідь скептично, адже вважалося, що з рота людини такої благородної професії, як лікар, не може бути загрози.

У 1910 році на північному сході Китаю вибухнула епідемія легеневої чуми.

Очолив битву з хворобою малаєць У Ляньде, випускник Кембриджського університету. Він стверджував, що чума передається повітряно-крапельним шляхом. Щоб обмежити її поширення, Ляньде наказав медичному персоналу й іншим людям носити товсті ватно-марлеві захисні маски. У сукупності з іншими заходами це дозволило зупинити епідемію за сім місяців.

— Як змінювалися матеріали, з яких робили медичні маски?

Перші медичні пов’язки робили з тонких тканин, часто вони мали прошарок з вати. Для виробництва же сучасних масок використовуються неткані матеріали з полімерних волокон з високими фільтрувальними властивостями

— Як правильно носити сучасну медичну маску?

Медичну маску застосовують лише один раз і розміщують на обличчі так, щоб вона закривала ніс, рот і підборіддя. Намоклу від кашлю, чхання, дихання або зовнішніх чинників маску замінюють сухою і чистою. В середньому робити це слід кожні дві години.

Історія медичного костюма та масок налічує багато років і змінювалася протягом десятиліть. У 20 столітті медичний одяг став більш спеціалізованим, і з'явився вимога до стандартизації медичного одягу.

Історія медичного костюма та масок налічує багато років і змінювалася протягом десятиліть. У 20 столітті медичний одяг став більш спеціалізованим, і з'явився вимога до стандартизації медичного одягу.

Згодом, в 1950-х роках, з'явилися більш просторі та функціональні костюми, які дозволяли медичним працівникам займатися різними процедурами та маніпуляціями.

У 1960-х роках медичний одяг почав втілювати нові модні тенденції, такі як яскраві кольори та різноманітність фасонів.

Виникла потреба в костюмах, які були більш зручними для медиків. Зараз персонал носить сучасний медичний одяг, медичне взуття , та заходячи в операційну поверх хірургічного костюма надягає стерильний одноразовий халат та інші медичні вироби

Сучасний медичний одяг є актуальним, гарним, та зручним рішенням у медичній сфері.

Обирайте медичний одяг від українського виробника медичних виробів ПП «РЕЛАКС» ТМ «АХІЛЛ», та будьте впевнені у зручності та захисту!

ЗАХИСТ ВІД ІНФЕКЦІЙ - ПРАЦЮЄМО РАЗОМ!

Кошик0
Немає продуктів
Продовжити покупки
0
preloader

Онлайн консультація


Viber     Telegram